Blog

MALINNA° x PIGMENTARIUM: Parfém ako umelecký objekt.

Nedávno predstavil pražský parfumérsky dom Pigmentarium svoju už siedmu vôňu. Novinka pomenovaná Oratorio je dielom mladého francúzskeho parfuméra Théa Belmasa a reprezentuje jeden z výrazných smerov súčasnej nezávislej olfaktorickej tvorby. Vôňa vystavaná na vzájomnom kontraste i súlade mandarínky a kadidla zobrazuje okamih sprítomnenia. Jedným z miest silne ovplyvňujúcich inšpiráciu k tvorbe bol tichý barokový kostol v centre modernej a pulzujúcej Prahy.

Veľmi nás teší, že ako špecifickú formu prezentácie pre slovenský trh zvolil tím Pigmentaria spoluprácu práve so značkou MALINNA°. Prepojenie s Pigmentarium predstavuje pre nás veľmi milú spoluprácu nielen po profesionálnej, ale i ľudskej stránke. Okrem spoločného cieľa prinášať poctivý produkt s dôrazom na najvyššiu kvalitu nás spája i budovanie inšpiratívnej komunity a podpora umenia.

Naša kamenná predajňa v centre Bratislavy, MALINNA° store od začiatku slúži okrem predaja našich produktov a čapovania aj ako miesto prezentujúce slovenské a české umenie. Od nášho otvorenia ste si mohli pozrieť predajnú výstavu keramičky Lucie Strassnerovej, umelkyne Anety Kurtovej, českého sklára Davida Valnera, kreatívneho dua Abandon Collective, či konceptuálneho umelca Lousy Aubera.

Pre tohtoročnú jeseň bola ako ústredná téma vybraná práve nová vôňa Oratorio a to v spojení s prácou fotografa Kuba Kríža. Ten sa počas septembra tohto roku stal ďalším umelcom, ktorý prácu značky Pigmentarium poňal ako svoje pomyselné umelecké plátno.

Predstavujeme exkluzívnu sériu parfémov Pigmentarium v ​​spojení s tvorbou fotografa Kuba Kríža.

Limitovaný počet kusov parfému Oratorio vzniklo exkluzívne pre predajnú umeleckú expozíciu značky MALINNA°, s melancholickou fotografiou Kuba Kríža na obale. Jeho tvorbu dnes spoločnosť vníma, podľa jeho vlastných slov, ako „rapovo-komerčnú“ a to vďaka výraznej a oceňovanej spolupráci s najznámejšími rapermi súčasnosti. Ako ale sám Kubo uvádza, počiatky jeho práce ovplyvnili klasiky českej fotografie Josef Koudelka a predovšetkým Josef Sudek a jeho nostalgické zobrazenia starej Prahy.

Vďaka jeho zámeru, za mimoriadnych svetelných podmienok jesenného rána odfotiť sochu Vltavy, ktorá stojí na úpätí stavidla pri Janáčkovom nábreží, nakoniec vznikla kolekcia fotografií blízkeho okolia Vltavy s neopakovateľnou atmosférou. A je len dielom náhody, že štúdio Pigmentarium sa nachádza práve vo fotografovanej lokalite. Pre obal limitovanej série najnovšej vône, bola z celej série zvolená práve fotografia so sochou Vltavy.

Parfém Oratorio v limitovanom balení od fotografa Kuba Kríža si môžete zakúpiť exkluzívne v MALINNA° store alebo online na malinaproducts.com.

Q&A: Kubo Krížo.

V čom ti dáva zmysel spojenie s lifestyle & beauty značkami ako MALINNA° a Pigmentarium?

,,Obidve značky vnímam ako lokálne a premiové, preto podľa mňa toto kolabo perfektne zapadá do seba. Zdravá pleť a dobre voňať ide ruka v ruke.”

Čo pre teba znamená slovo krása?

,,Duševné bohatstvo a príroda.”

Tvoja obľúbená vôňa?

,,Momentálne to je Oratorio.:)”

Rutina, na ktorú nedáš dopustiť?

,,Ranná studená sprcha a workout.”