Blog

Ako a prečo užívať Elixir Mint, Vanilla a Bitter. Časť II.

V druhej časti nášho blogu sa dozviete prečo a ako fungujú elixíry a na akom princípe sú tvorené. Článok vychádza opäť z našich skúseností a je napísaný jazykom, ktorému pevne verím, bude jednoduché porozumieť.

Na čo nám je imunita?

MALINNA° produkty nie sú liečivá. Sú postavené tak, aby pomohli imunitnému systému správne fungovať. Skúsme si imunitný systém predstaviť ako dokonalý systém, ktorý nás chráni pred napadnutím infekciami. Používa na to rôzne mechanizmy. Dovolím si tvrdiť, že mnohé z nich dnešná veda a medicína ešte zďaleka nepozná. Takisto však nepozná a nevie identifikovať vírusy a mikroorganizmy, ktoré náš organizmus neustále napádajú. To, že niečo funguje aj bez nášho vedomia a dokonalej znalosti je normálne. Čo však nie je v poriadku je naša snaha neustále zasahovať bez tejto znalosti do kompetencie imunitného systému a snaha tento systém potlačiť, alebo nahradiť liekmi. Naša imunita si vie sama vytvoriť protilátky a regenerovať náš organizmus, pokiaľ jej v tom nebránime. 

Imunita ako alarm pre naše telo

V momente keď sa v našom tele deje niečo, čo ho poškodzuje, organizmus nám dáva signál: bolesťou, zápalom, zvýšenou teplotou alebo inými nepríjemnými prejavmi. Väčšina bežných syntetických liekov je postavená tak, že tieto prejavy potláča. Nám sa síce dočasne uľaví a máme pocit, že telu je lepšie a sme zdraví, no v skutočnosti sme len zastavili boj nášho organizmu. Umožnili sme infekcii v tele ďalej fungovať. Infekcia totiž potrebuje pracovať čo najskrytejšie. Bez toho, aby si ju telo všimlo a začalo likvidovať. Problém však je, že ak infekcia bude nebadane v tele prežívať, časom nám spôsobí také poškodenia, ktoré môžu mať aj nezvratné následky: disfunkcie orgánov, nesprávne delenie buniek, disfunkcie systémov, silné alergie, ekzémy a autoimúnne ochorenia. 

Prečo starneme a umierame?

Ak sa na to pozrieme z duchovného hľadiska, v prvom rade musíme mať dôvod a motiváciu každé ráno vstať a plnohodnotne naplniť svoj deň. Keď stratíme motiváciu a poslanie v živote, organizmus sa okamžite degeneruje. Na to, aby telo fungovalo ako celok, musí mať náš duch nejaký dôvod existencie. Veľký vplyv na náš organizmus, a v konečnom dôsledku aj rýchlosť nášho starnutia a celkovej degenerácie organizmu, sú zodpovedné chemikálie, ktoré prijímame v potrave, vo vode, v syntetických liečivách. Tie, ktoré dýchame (fajčenie, ale aj zamorenie a znečistenie ovzdušia). Tie, ktoré vstrebá naša pokožka cez nevhodnú kozmetiku a tkaniny, ktoré nosíme. Chemikálie, ktoré narúšajú rovnováhu v našom organizme zase prajú mikoroorganizmom, aby sa ľahšie udomácnili v našom poškodenom organizme. (Pre počiatočnú detoxikáciu organizmu odporúčame Elixir Mint Detox).

Staré zranenia

Naše telo má úžasnú schopnosť regenerácie a hojenia. Okamžite opravuje poruchy a vytvára nový materiál, ktorým nahrádza poškodené tkanivá. Hojenie má však rôznu rýchlosť. Jednak naň majú vplyv vyššie uvedené faktory (a mnohé iné) a samozrejme aj typ tkaniva, ktoré bolo poškodené. Ak sa jedná o poškodenia kostí a kĺbov, ich tvorba je dlhodobá. Zároveň sú ťažšie prístupné obehovému systému, a preto je vysoká šanca, že v nich budú dlhodobo prežívať baktérie spôsobujúce zápaly. Ak chceme takéto zranenie vyliečiť, je dôležité sa na túto oblasť zamerať aj mentálne a problém riešiť vedome, hoci to môže trvať aj niekoľko mesiacov. (Pre komplexný prístup k regenerácii po úrazoch odporúčame balík Body Care).

Nepestujeme si plesne, neživme ekzémy a vyliečme si chrup

Ak trpíte plesňami na chodidlách, je veľkou nezodpovednosťou voči sebe tento problém neriešiť. Pleseň na nechtoch je iba vonkajším prejavom a môže postupne prerásť až do kosti a spôsobiť rakovinu kostnej drene. Riešiť ju len navonok je ako oblievať navlhnutú stenu Savom proti plesniam. Pokým nevysušíte stenu, pleseň bude stále vyrážať na povrch, a to platí aj pri chodidlách. (Pre dlhodobé riešenie poškodených chodidiel odporúčame Longevity Pack).

Pri problémoch s paradentózou, zubnými kazmi a zápalmi koreňových kanálikov sa oplatí nájsť dobrého zubného lekára a postupne riešiť problémy chrupu. Ak ich zanedbáme, infekcie ľahko preniknú do obehového systému a môžu sa neskôr prejaviť vážnejšie na iných miestach. Pre mineralizáciu a prevenciu zápalov odporúčame umývať chrup pár kvapkami Elixiru Mint alebo Elixiru Vanilla.

Potláčať ekzémy kortikoidnými masťami taktiež nie je riešenie. Kortikoidy nám síce na prvý pohľad pomôžu tak, že potlačia reakciu imunitného systému a oslabia jeho funkciu, no skutočnú príčinu neodstránia. Zápas s ekzémom môže byť zdĺhavý, no je na nás akú cestu zvolíme. 

V III. časti článku sa dozviete ako začať / pokračovať v užívaní elixírov a akú cestu a prístup zvoliť v závislosti od stavu vášho organizmu.